KURUMSAL

Biz Kimiz?

1998 yılında Şanlıurfa da özel yemek firmalarında başladık bu mesleğe, sene 2006 tarihini gösterdiğinde artık yurt dışına çıkıp mesleğe adına farklı bir şeyler katma adına 5 yıl gibi bir süre zarfında Azerbaycan /Baku, Ukrayna, Moskova, Dağıstan ve Libya gibi yerlerde çalışarak belli bir tecrübe kazandık.

Daha sonra Türkiye’nin farklı yerlerinde Alakar Restoran Otel ve Tabldot Yemekleri yaparak meslekte en iyisini yapmak için en iyi yerlerde eğitimimizi tamamladık.

2009 yılında Azerbaycan’ın Baku şehrinde bir restoran açtık.
Aşırı rüşvetlerden dolayı 1 yıl içerisinde kapatmak zorunda kaldık.

2010 yılında Şanlıurfa’da Elifnur yemek firmasını kurmaya karar verdik.

Küçük çaplıydı, ama inan huzur doluydu.

Sonrasında gün geçtikçe insanların güvenini kazandık.

Tabi bu durumda artık bu güzel insanlara layık olmak için çıtayı biraz daha yükseltmeye karar verdik ve “Yeni Sofra Yemek” firmasını kurduk.

Yıl 2011 artık bir kurumsal bir şirketimiz vardı, çalışan personel sayımız gün geçtikçe çoğalıyor ve yemek servisi yapan ve idari personelin kullandığı araçlar ile beraber 8 aracımız vardı.

Şirket öyle bir yükselişteki artık ihale dosyaları hazırlanıyor, il il kamu ihalelerine girmek için şirket adına teklifler veriliyor ve ciddi sonuçlar alıyorduk

Belediye iftar yemeği ihalesi, Cumhurbaşkanı iftar yemekleri ve Sivil Toplum Kuruluşları, hayır kurumları, elhamdülillah işler çok iyi çalışan personel sayısı 67 kişiye ulaştı ve bizler hakikaten artık bu işler bizim işimiz dedik.

Derken yıl 2016 bir ekonomi krizi yaşadık ama pes etmek yok yola devam dedik ve bundan sonraki süreçte sistem değişikliğine gittik.

Artık yerinde yemek üretimine geçtik yıl 2019 şu anda 4 yerinde üretim yerimiz mevcut ayrıca toplu yemek organizasyonu, iftar yemekleri, düğün taziye ve dahası için başka bir firma kurmaya karar verdik ve Sabır Sofrası yemek firmasını kurduk sabır sofrası aslında 22 yaşında

Biz Ne Yaparız?

bizler çok şey yaparız aslında bunu iki kelimeyle anlatmak yağşı kalmaz biz yemek işini tüm ihtiyaçlardan en üstün düzeyle düşünür ve ihtiyaç anlamında muhatabınız mide ve damak olduğundan dolayı hassas olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Bizlerde tam burada ne kadar ağır yük taşıdığımızın farkındayız yemekte kullandığımız kuru gıdaların TSE standartlarında olmasına et konusundaki hassasiyetimiz burada ikiye katlanmakta etin 1.sınıf olmasına gerek beyaz et olsun gerek kırmızı et olsun!

Beyaz ette markalar tercih ediyoruz örneğin /Keskinoğlu /Has Tavuk /Banvit vs kırmızı eti ise belgeli et kombinesinde gıda mühendisler kontrolünde kesilen et tercih ediyoruz.

Kimi zaman tosun alıp et kombinesinde kendimizde kesiyoruz. Amaç yemediğim bir şeyi sana yedirmem! Bizi aldatan bizden değildir a.s. buradaki hassasiyetimiz helal olması, kul hakkına riayettir başka bir açıklaması yok vesselam.

Yemeklerin yapım aşamasında lezzetine kıvamına ve sunumuna çok dikkat ederiz iş ortaklarımızla yani malzemeleri temin ettiğimiz esnaflar bizim her malzemede hassas davrandığımızı bildiğinden dolayı daima 1 sınıf malzeme hazırlanır.

Biz örneğin fasulyenin 7,5 milim olanı pirincin lüks boldosunu kullanırız. Biz yudum yağ Akfa Salça ve biz sade yağ kullanırız.

Biz pilavlarımızda et suyu kullanırız kendi suyu /örneğin biz Urfa, Siverek, Viranşehir paketleme usulu iftar yemekleri, özel organizasyon, düğün, sünnet, mevlid, acılış, piknik ve buna benzer hizmetler yaparız

Kim nasıl yemek istiyorsa; biz öyle yemek yapıyoruz.

Biz isteyene restoran usulü, yani porselen tabakta yemek sunumu yapıyoruz.

İsteyene de Viranşehir usulu lengerilerde yani demir paslanmaz tabaklarda servis yapıyoruz.

İsteyene de tabldot tabakta hizmet veriyoruz

Vakumlu yemek paketleme yapıyoruz. Yemekler, 80 derece sıcaklıkta 5 saat sıcak kalıyor

Tatlı çeşitleri imal ediyoruz toptan satışlarımız ramazan ayından sonra başlayacaktır.

Biz Ne Yapmayız?

Biz Allah’tan korktuğumuzdan dolayı, kullardan utandığımızdan dolayı yalan söylemeyiz!

İnsanların hakkını yemeyiz.

Kötü malzeme kullanmayız.

Malzemeden calmayız

500 sipariş veren müşteriye 350 kişilik götürüp 500 kişinin parasını almayız.

Biz çok ucuz çalışmayız.

Biz kaliteden asla ödün vermeyiz ama hakkımızı da isteriz.

Biz hiç bir zaman kendimize kimseyi rakip bilmeyiz.

Biz yemeklerde asla kötü mal kullanmayız

Biz bunları yapmayız,

Sizi kandırabiliriz belki ama Allah’ı asla